Szukaj
Close this search box.

Zmywarki tunelowe – połączenie wydajności z czystością najwyżej klasy

Udostępnij artykuł
Zmywarka tunelowa Winterhalter - taniezmywanie.pl

Zmywarki gastronomiczne są nie tylko znacznie szybsze od tych domowych, ale zazwyczaj również zupełnie inaczej zbudowane. Tam, gdzie wydajność ma największe znaczenie i potrzebne jest zachowanie ciągłości pracy, najlepiej sprawdzają się zmywarki tunelowe. Dowiedz się, jak działają i kiedy warto wybrać model należący właśnie do tej kategorii.

Czym są zmywarki tunelowe?

W gastronomii stosowane są zmywarki o różnej budowie i przeznaczeniu. Zwykle łączy je wysoka moc i szybkość działania. Żadna profesjonalna kuchnia nie może sobie bowiem pozwolić na stosowanie cykli zmywania trwających kilkadziesiąt minut, jak ma to miejsce w przypadku zmywarek domowych. Modele przemysłowe idealnie czyszczą naczynia w zaledwie kilka minut. Wśród tego typu urządzeń najszybsze i najbardziej wydajne są zmywarki tunelowe o bardzo specyficznej budowie.

Zmywarka lub myjka tunelowa jest dość dużym urządzeniem składającym się z kilku modułów. Naczynia umieszczane są w koszach, a następnie w tunelu. Przemieszczając się z jego jednego końca na drugi, naczynia są kolejno myte, płukane i suszone w każdym z dedykowanych modułów. Po zakończeniu swojej „podróży” są gotowe do ponownego użytku.

Może Cię również zainteresować: : Ile kosztuje zmywarka gastronomiczna i od czego zależy jej cena?

Zmywarki tunelowe – bezkonkurencyjna wydajność

Tego typu urządzenia mają wiele zalet, ale jedną z najważniejszych jest wydajność. Żaden inny typ zmywarki gastronomicznej nie jest w stanie równie szybko dostarczać czystych naczyń. Zmywarki tunelowe są przystosowane do pracy ciągłej. Można do nich wstawiać pełne kosze naczyń jeden po drugim. Cały proces zmywania każdego z koszy trwa zaś nie więcej niż kilka minut. Dostępne są modele o zróżnicowanych możliwościach, a te najwydajniejsze „przerabiają” nawet 250 koszy w ciągu godziny! Dlatego zmywarki tunelowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie zużywanych jest bardzo dużo naczyń w krótkim czasie. Są to na przykład:

  • duże restauracje,
  • stołówki,
  • restauracje i bufety hotelowe,
  • kuchnie szpitalne.

Dzięki zmywarce tunelowej efektywna organizacja pracy jest znacznie łatwiejsza, a proces wydawania posiłków usprawniony.

Szybka i bardzo skuteczna myjka tunelowa

Atutem zmywarek tunelowych jest jednak nie tylko wydajność czy szybkość. Tego typu urządzenia są zaprojektowane z myślą o maksymalnym ułatwianiu pracy personelu tzw. zmywaka. Oznacza to, że radzą sobie z nawet bardzo intensywnymi zabrudzeniami. Bardzo często wykorzystuje się je do mycia talerzy, sztućców i tym podobnych naczyń, ale świetnie radzą sobie również z tacami gastronomicznymi, pojemnikami GN i innymi elementami. Bez trudu usuwają resztki jedzenia i tłusty zabrudzenia, dzięki czemu nie trzeba poświęcać czasu na przygotowanie naczyń do automatycznego zmywania. Specjalnie przystosowane kosze do różnych typów naczyń (talerzy, sztućców, szkła, tac itp.) dodatkowo ułatwiają skuteczne i wygodne zmywanie.

Sprawdź też: Wynajem zmywarek gastronomicznych – czy to się opłaca?

Oszczędne zmywarki tunelowe

Współcześnie ogromne znaczenie ma też zużycie zasobów przez urządzenia takie jak zmywarki tunelowe. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i coraz częściej proponują urządzenia, które pozwalają zmywać nie tylko szybciej czy dokładniej, ale również oszczędniej. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych. Ciągłe zmywanie setek czy tysięcy naczyń w ciągu godziny potrafi bowiem generować olbrzymie koszty związane ze zużyciem wody i prądu. Z nowoczesnymi zmywarkami tunelowymi to nie problem, ponieważ dzięki nowoczesnym technologiom pozwalają sporo zaoszczędzić.

Jest to ważne oczywiście również w kontekście ekologii. Mniejsze zużycie wody i energii to działalność, która jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Coraz częściej zmywarki tunelowe stosują również systemy pozwalające zmniejszyć zużycie detergentów, a więc również produkcję zanieczyszczeń chemicznych. Przyczynia się to oczywiście do ochrony środowiska, a także pomaga zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie na zakupie profesjonalnej chemii do zmywarek.

Nowoczesna zmywarka tunelowa Winterhalter - taniezmywanie.pl
Zmywarka tunelowa umożliwia bardzo szybkie, ciągłe zmywanie wielu naczyń. Warto jednak zainwestować w model, który jest nie tylko wydajny, ale również oszczędny. Pomoże to znacząco zmniejszyć koszty biznesu gastronomicznego.

Zmywarka tunelowa – dla kogo?

Wydajne, szybkie, oszczędne i skuteczne zmywarki tunelowe sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Nie bez znaczenia jest również to, że są bardzo proste w obsłudze. Najczęściej mają nie więcej niż kilka programów, pomiędzy którymi można się łatwo przełączać. Sprawdzą się tam, gdzie występują bardzo duże potrzeby, jeśli chodzi o szybkie mycie naczyń. Pracują w sposób ciągły, dlatego poradzą sobie z największym obciążeniem pracą.

Trzeba jednak również pamiętać, że myjka tunelowa zajmuje sporo miejsca. Wymaga obsługi przez dwóch pracowników – jednego przy stacji „ładowania” oraz drugiego, który odbiera czyste naczynia. Tego typu urządzenia należą również do najbardziej kosztownych. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie musisz koniecznie inwestować w tunelową maszynę do mycia naczyń. Możesz ją również wynająć w korzystnej cenie, wraz ze wsparciem serwisowym, doradztwem i innymi usługami. Jak? Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się więcej!

Udostępnij artykuł
Tagi: ,
Zobacz również:
Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide