Szukaj
Close this search box.

Wynajem zmywarek gastronomicznych – czy to się opłaca?

Udostępnij artykuł
Zmywarki przemysłowe (gastronomiczne) – taniezmywanie.pl

Usługi wynajmu są coraz popularniejsze w każdej sferze życia. Korzystają z nich również profesjonaliści. Wynajem lub leasing to między innymi dobry sposób na pozyskanie specjalistycznego, kosztownego sprzętu bez konieczności inwestowania dużych kwot. Czy długoterminowy wynajem zmywarek gastronomicznych się opłaca? Komu jest polecany? Sprawdź!

Zmywarka przemysłowa – sekret sprawnej pracy kuchni

Sprawna praca profesjonalnej kuchni zależy od kilku czynników. Niezwykle ważne są między innymi organizacja i doświadczenie personelu. Nawet najlepsi i najbardziej wydajni fachowcy nie poradzą sobie jednak bez odpowiedniego wsparcia. Dlatego niezbędny jest profesjonalny sprzęt. Zmywarki gastronomiczne to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia restauracji czy punktów żywienia zbiorowego. Są one znacznie wydajniejsze i szybsze od tych domowych (pełen cykl zmywania trwa maksymalnie kilka minut), dzięki czemu zapewniają sprawną rotację używanych naczyń. Pomagają dbać również o bezpieczeństwo i zdrowie klientów, ponieważ nie tylko myją, ale również wyparzają naczynia, likwidując wszelkie szkodliwe drobnoustroje. Dlatego odpowiednio dobrana do potrzeb zmywarka przemysłowa jest konieczna. Zakup takiego urządzenia to jednak duża inwestycja, zwykle sięgająca kilkudziesięciu lub nawet ponad stu tysięcy złotych.

Kompaktowa zmywarka gastronomiczna Winterhalter wykorzystywana w szkolnej kuchni – taniezmywanie.pl
Wydajne zmywanie jest niezbędne w każdym lokalu gastronomicznym i punkcie zbiorowego żywienia – nie ma znaczenia, czy jest to restauracja, bar czy może stołówka szkolna.

Wynajem zmywarek gastronomicznych – jak to działa?

Wynajem sprzętu i wyposażenia gastronomicznego nie jest niczym nowym. Tego typu usługi są bardzo popularne w formie krótkoterminowej – na przykład w związku z organizacją różnego rodzaju imprez. Obecnie na popularności zyskuje jednak również długoterminowy wynajem zmywarek gastronomicznych. Na czym to polega?

Korzystanie z wynajmu jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie i podpisać umowę – np. poprzez serwis TanieZmywanie.pl. Usługa zobowiązuje najemcę do uiszczania stałej miesięcznej opłaty (bez konieczności wnoszenia żadnych opłat wstępnych, jak w przypadku leasingu). Jest ona niezmienna w okresie obowiązywania umowy. Co niezwykle ważne, wynajem zmywarek gastronomicznych obejmuje również pełną opiekę serwisową. Dzięki temu nie trzeba się obawiać dodatkowych kosztów związanych z konserwacją czy ewentualną naprawą. W razie jakichkolwiek problemów wystarczy zgłosić potrzebę skorzystania z serwisu. Sprzętem zajmie się fachowiec, a jeśli awaria będzie poważna firma dostarczy zastępczą zmywarkę przemysłową na czas naprawy wynajętego urządzenia. Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy można ją przedłużyć lub po prostu zwrócić sprzęt. Istnieje też możliwość wykupu na bardzo atrakcyjnych warunkach!

Czytaj również: Zmywarka gastronomiczna – czym kierować się przy wyborze?

Wynajem zmywarek gastronomicznych – co zyskujesz?

Jakie zalety niesie za sobą wynajem zmywarek gastronomicznych? Jest ich naprawdę sporo! Decydując się na tego typu usługę, możesz przede wszystkim pozyskać urządzenia o pożądanych parametrach i możliwościach bez konieczności zwracania uwagi na cenę jego zakupu i porównywania jej z dostępnym budżetem. Ponadto wynajem:

  • pozwala uniknąć „zamrażania” dużych ilości gotówki – umożliwia wykorzystanie dostępnych środków na inne cele, np. marketing czy rozwój działalności;
  • oferuje pewność i bezpieczeństwo – wliczone w cenę usługi serwisowe sprawiają, że żadna awaria zmywarki gastronomicznej nie zaburzy znacząco pracy lokalu;
  • ułatwia budżetowanie i planowanie wydatków biznesowych – opłata za wynajem sprzętu jest stała;
  • pozwala pozyskać wysokiej jakości sprzęt – urządzenia najwyższej klasy dostosowane do potrzeb Twojego biznesu;
  • pozwala nie martwić się o prawidłowy dobór urządzenia i jego podłączenie – doradztwo oraz fachowy montaż są zawarte w cenie wynajmu;
  • zapewnia elastyczność – pozwala na łatwe pozyskanie dodatkowego urządzenia, gdy jest potrzebne, a po zakończeniu umowy na jego oddanie lub wykup;
  • zapewnia dodatkowe oszczędności podatkowe – dzięki możliwości uwzględnienia wydatków na wynajem w ramach kosztów uzyskania przychodu.

Zmywarki przemysłowe do naczyń są niezbędne w profesjonalnych kuchniach, a jednocześnie bardzo drogie. Usługi wynajmu pozwalają obniżyć koszty początkowe niezbędne przy urządzaniu lokalu gastronomicznego, a także zmniejszyć ryzyko finansowe związane z tego typu biznesem. Ich ogromnym atutem są również minimalne formalności – skorzystanie z usługi wynajmu jest znacznie prostsze i szybsze niż na przykład zakup sprzętu na kredyt!

Zmywarki gastronomiczne – kiedy i komu opłaca się je wynajmować?

Tak naprawdę zmywarki gastronomiczne może wynajmować każdy, kto potrzebuje tego typu sprzętu. Istnieją jednak sytuacje, w których takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne. To między innymi:

  • start nowego biznesu – wynajem zmywarek gastronomicznych pozwala zmniejszyć początkowe koszty i związane z dużą inwestycją ryzyko;
  • rozwój, rozbudowa firmy – wynajem pozwala szybko rozbudować zaplecze o potrzebne urządzenia, bez konieczności wydawania gotówki lub starania się o kredyt;
  • chęć dogłębnego przetestowania sprzętu w praktyce przed zakupem – wynajem to idealna metoda, ponieważ sprzęt można zwrócić po zakończeniu okresu umowy, jeśli nie spełni Twoich oczekiwań.

Jesteś zainteresowany? Chcesz uzyskać więcej informacji? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na każde pytanie związane z wynajmem zmywarek gastronomicznych.

Udostępnij artykuł
Tagi: ,
Zobacz również:
Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide