Szukaj
Close this search box.

Zmywarka do szkła – jaka powinna być zmywarka barowa?

Udostępnij artykuł
Szkło barowe w lokalu gastronomicznym – taniezmywanie.pl

Bary charakteryzują się zwykle dużym „przerobem” szklanych naczyń – szklanek, pokali, kufli, kieliszków itd. Muszą się więc zaopatrzyć w ich odpowiednią liczbę, a także wydajną zmywarkę, która pomoże zadbać o to, aby wyczyszczone i wyparzone mogły szybko trafić do kolejnych gości. Dowiedz się, jakie kryteria powinna spełniać idealna zmywarka do szkła (zmywarka barowa).

Zmywarka do szkła – niezbędna w każdym barze

Niektóre bary i puby, szczególnie te mniejsze, wolą korzystać z ręcznych metod zmywania szkła. Mogą się one sprawdzać jednak tylko przy naprawdę niewielkiej liczbie klientów. Ponadto ręczne zmywanie wymaga zastosowania dodatkowych metod dezynfekcji i zużycia większej ilości wody. Dlatego w gruncie rzeczy pochłania więcej czasu oraz pieniędzy. Jakość zmywania jest w tym przypadku niejednolita i zależy od zaangażowania pracownika. Dlatego mała zmywarka do baru jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

W barze zastosowanie znajdzie przede wszystkim zmywarka do szkła. Jest to urządzenie wyróżniające się dość delikatnymi programami mycia, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia naczyń podczas tego procesu jest minimalne. Każda zmywarka barowa obowiązkowo pracuje w temperaturze przekraczającej 90°C, dzięki czemu proces mycia jest jednocześnie procesem dezynfekcji (wyparzania). Sprawia to, że korzystanie z naczyń przez kolejnych gości jest bezpieczne. Szkło w takiej zmywarce jest też nabłyszczane, dlatego ładnie się prezentuje i zachowuje estetyczny wygląd przez długi czas. Przy intensywnym profesjonalnym użytkowaniu ma to ogromne znaczenie! Trzeba jednak pamiętać, że aby uniknąć matowienia, warto stosować w zmywarce do szkła odpowiednio dobrane detergenty (najlepiej zalecane przez producenta urządzenia).

Czytaj również: Zmywarko-wyparzarka – kiedy skorzystać z takiego rozwiązania?

Zmywarka barowa – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Czym powinna charakteryzować się zmywarka barowa? Jak dobrać model do indywidualnych potrzeb i obciążenia? To pytania, które zadaje sobie chyba każda osoba planująca zakup takiego urządzenia. Przy wyborze warto zwracać uwagę na kilka kluczowych czynników.

Wielkość zmywarki do szkła gastronomicznego

W pierwszej kolejności można się zastanowić, jaki rozmiar zmywarki do szkła gastronomicznego będzie odpowiedni do danego lokalu. To bardzo istotna kwestia, ponieważ cykl zmywania powinno się uruchamiać dopiero po całkowitym zapełnieniu komory. W przeciwnym razie użytkowanie zmywarki jest nieekonomiczne i prowadzi do marnotrawstwa wody, energii czy środków do mycia. Im bardziej „ruchliwy” bar, tym większa powinna być zmywarka. Należy również odpowiednio dostosować ilość szkła.

Co więcej, rozmiar zmywarki do baru musi być dostosowany do ilości dostępnego miejsca. W wielu lokalach istnieje możliwość tylko podblatowego montażu, co trzeba wziąć pod uwagę już na wstępnym etapie poszukiwań idealnego urządzenia. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które mimo niewielkich rozmiarów oferują wysoką wydajność.

Zmywarka barowa podblatowa – zmywarka do szkła – taniezmywanie.pl
Wśród zmywarek barowych dominują modele podblatowe, które zajmują niewiele miejsca. Takie urządzenia mogą być jednak bardzo wydajne. W ofercie Winterhalter znajdziesz kompaktowe zmywarki do szkła, które poradzą sobie nawet w ruchliwym lokalu.

Łatwość w obsłudze zmywarki barowej

Zmywarki gastronomiczne co do zasady powinny być łatwe w obsłudze. W profesjonalnym wykorzystaniu bardzo często kluczowa jest bowiem szybkość. Barman na pewno nie ma czasu, by zajmować się ustawieniami urządzenia. Dlatego warto upewnić się, czy zmywarka do szkłagastronomicznego może być szybko uruchomiona (najlepiej jednym przyciskiem). Warto postawić na sprzęt oferujący nie więcej niż kilka programów i zapewniający wygodną, intuicyjną obsługę. Trzeba też upewnić się, że zmywarka barowa ma programy delikatniejsze (odpowiednie na przykład do kieliszków z cienkiego szkła) i mocniejsze (przydatne przy myciu kufli do piwa).

Zmywarki do szkła – szczególne funkcje i parametry

W przypadku zmywarki do szkła warto też zwrócić uwagę na pewne szczególne funkcje i parametry. Jednym z nich jest zintegrowany odzysk ciepła, który wpływa zarówno na wygodę użytkowania, jak i koszty eksploatacji urządzenia. To funkcja, której znaczenie może się wydawać marginalne, ale w rzeczywistości jest spore. Obecny tylko w urządzeniach wysokiej klasy zintegrowany odzysk ciepła powoduje bowiem, że gorąca para nie wydostaje się z urządzenia zaraz po jego otwarciu, co pozwala na bezpieczniejszą i bardziej komfortową obsługę. Odzyskane ciepło jest używane do ogrzewania wody w kolejnym cyklu mycia, dzięki czemu sprzęt zużywa mniej energii.

Bardzo przydatna jest także funkcja regulacji ciśnienia mycia pozwalająca dostosować intensywność zmywania do rodzaju naczyń. Umożliwia to zachowanie maksymalnej skuteczności i bezpieczeństwa.

Jaka powinna być zmywarka barowa?

Każdy lokal ma inne potrzeby, dlatego zmywarka barowa musi być dobierana indywidualnie. Zawsze należy jednak zwracać uwagę na jakość urządzenia czy renomę producenta. Warto przyjrzeć się także informacji o zużyciu wody i energii, ponieważ przy wysokich cenach mediów i intensywnym wykorzystaniu sprzętu nawet niewielkie różnice mogą przełożyć się na spore zmiany w kosztach eksploatacyjnych.

Potrzebna Ci niezawodna, idealnie dopasowana do zapotrzebowania zmywarka do szkła gastronomicznego? Warto rozważyć wynajem zamiast zakupu. Pozwoli to uniknąć dużych inwestycji oraz korzystać z najwyższej jakości sprzętu i pełnej obsługi serwisowej. W ramach naszej oferty możesz też skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać idealną zmywarkę barową dla Twojego biznesu.

Zachęcamy również do lektury artykułu: Wynajem zmywarek gastronomicznych – czy to się opłaca?

Udostępnij artykuł
Tagi: , , ,
Zobacz również:
Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide