Szukaj
Close this search box.

Serwis zmywarek gastronomicznych – ile kosztuje i jak często go przeprowadzać?

Udostępnij artykuł
Wnętrze zmywarki gastronomicznej – taniezmywanie.pl

Urządzenie umożliwiające szybkie i skuteczne zmywanie jest nieodzowne w każdej profesjonalnej kuchni. Dlatego o zmywarki gastronomiczne trzeba odpowiednio dbać. Prawidłowa konserwacja i częste serwisowanie zmniejszą ryzyko awarii i zapewnią bezproblemowe użytkowanie. Dowiedz się, jak często należy przeprowadzać serwis zmywarek i ile to kosztuje.

Jak często przeprowadzać serwis zmywarek gastronomicznych?

Zmywarki gastronomiczne to bardzo wytrzymałe urządzenia przystosowane do intensywnej pracy. Zwykle nie ulegają awariom szczególnie często. Przy nieprawidłowej eksploatacji lub braku serwisowania ryzyko powstawania poważnych usterek może jednak znacznie wzrastać. Ważna jest więc codzienna dbałość o sprzęt. Bez tego profesjonalny serwis urządzeń gastronomicznych może Ci być potrzebny częściej, niż myślisz.

Jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji nowej zmywarki należy zapoznać się z jej instrukcją obsługi i wskazówkami producenta na temat użytkowania oraz konserwacji. Trzeba zadbać o to, aby każdy z pracowników znał zasady prawidłowej obsługi sprzętu. Chodzi tu między innymi o:

  • odpowiednie układanie naczyń we wnętrzu,
  • dobór programów zmywania,
  • dobór środków myjących,
  • prawidłowe uruchamianie.

Należy również sprawdzić, jak często wymagane jest czyszczenie zmywarki i w jaki sposób można to robić. Instrukcja zwykle zawiera również listę rekomendowanych środków chemicznych kompatybilnych z danym urządzeniem. Stosowanie tych konkretnych produktów niejednokrotnie jest warunkiem zachowania gwarancji!

Jeśli będziesz się stosować do zaleceń producenta, naprawa zmywarki prawdopodobnie nieprędko będzie potrzebna. Warto jednak raz na jakiś czas wezwać profesjonalny serwis gastronomiczny. Fachowiec powinien sprawdzić stan komponentów, dokonać zabiegów konserwacyjnych i ewentualnie udzielić wskazówek na temat prawidłowej pielęgnacji. Najczęściej zaleca się wykonywanie takiego przeglądu raz lub dwa razy do roku.

Może Cię również zainteresować: Jak prawidłowo (i ekonomicznie!) korzystać ze zmywarki?

Co daje regularny serwis zmywarek?

Nie warto zapominać o regularnym serwisie zmywarek, ponieważ jest to sposób na uniknięcie większości usterek i awarii. Systematyczna dbałość o sprzęt pozwoli uchronić się przed przykrymi niespodziankami w postaci niedziałającej zmywarki podczas intensywnego dnia pracy. Dzięki temu możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja kuchnia zawsze będzie miała dostęp do higienicznie czystych naczyń, sztućców czy narzędzi. Regularny serwis urządzeń gastronomicznych to także sposób na zapewnienie ich maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa działania. Bez specjalistycznej wiedzy na temat budowy i funkcjonowania zmywarek gastronomicznych nie da się z całą pewnością stwierdzić, czy pracują w pełni prawidłowo. Wykwalifikowany serwisant szybko rozpozna jednak wszelkie błędy i pomoże je wyeliminować.

Zmywanie naczyń w restauracji – taniezmywanie.pl
Ręczne zmywanie naczyń nie jest ani wystarczająco dokładne, ani wygodne. Dlatego warto dbać o regularny serwis zmywarek gastronomicznych. Dzięki temu da się uniknąć wielu niespodziewanych awarii.

Na czym polega serwis zmywarek gastronomicznych?

Prawidłowo przeprowadzony serwis zmywarek obejmuje przede wszystkim dokładne oględziny urządzenia i jej najważniejszych podzespołów. W przypadku zgłoszenia przez użytkownika jakichkolwiek nieprawidłowości czy wątpliwości serwisant z największą dokładnością sprawdzi elementy, które mogą wpływać na ich powstawanie.

Serwis urządzeń gastronomicznych może też obejmować czyszczenie, konserwację lub nawet wymianę niektórych komponentów. Wymiana zużytej części zanim dojdzie do jej uszkodzenia to świetny sposób na zapobieganie awariom!

Czytaj też: Awaria zmywarki gastronomicznej – co zrobić i jak zapobiegać usterkom?

Ile kosztuje serwis sprzętu gastronomicznego?

Jeśli unikasz wizyt serwisanta ze względu na koszt, robisz duży błąd. Ceny serwisu zwykle są znacznie niższe niż koszt potencjalnych strat spowodowanych przez awarię zmywarki. Ile dokładnie kosztuje serwis gastronomiczny? Cena zależy od producenta i rodzaju zmywarki, a także od lokalizacji. Wizyta fachowca na pewno nie będzie Cię jednak kosztować więcej niż kilkaset złotych. Naprawa sprzętu gastronomicznego bywa już jednak znacznie droższa. W zależności od tego, jak poważna jest usterka i jakie komponenty wymagają wymiany, może ona kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Warto również pamiętać, że za serwis zmywarek nie zawsze musisz płacić z własnej kieszeni. Kupując urządzenie, możesz liczyć na bezpłatną obsługę w okresie obowiązywania gwarancji. Jeszcze lepszym pod tym względem rozwiązaniem jest jednak wynajem „wszystko w cenie” oferowany przez serwis taniezmywanie.pl. W tym przypadku darmowy serwis zmywarek masz zapewniony przez cały okres najmu! Co więcej, fachowcy pomogą Ci najpierw w doborze sprzętu, a następnie zadbają o jego prawidłowy montaż, konfigurację i przeszkolenie personelu. Dostarczamy też odpowiednie środki chemiczne, które zapewniają perfekcyjną pracę urządzeń. Chcesz dowiedzieć się więcej? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij artykuł
Tagi: , ,
Zobacz również:
Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide