Szukaj
Close this search box.

Wyższa świadomość – niższe koszty

Udostępnij artykuł

Jednym ze sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu działalności gastronomicznej na ekologię jest stosowanie energooszczędnych zmywarek. Proekologiczne rozwiązania to nie frazes, a realny zysk dla tych, którzy decydują się je wdrożyć. Liderem innowacji technologicznych, pozwalających na optymalne wykorzystanie zasobów, jest Winterhalter – niemiecki producent wysokiej jakości zmywarek gastronomicznych, które nie tylko zapewniają idealną higienę, ale także pozwalają na oszczędność czasu, pieniędzy i energii. Oto kilka powodów, dla których warto wyposażyć swoją gastronomię w wysokiej klasy zmywarkę!

Oszczędzaj energię i wodę

  Stosowanie energooszczędnych zmywarek wysokiej klasy pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak systemy automatyzacji i oszczędzania, nowoczesne urządzenia zużywają nawet o połowę mniej energii, niż tradycyjne zmywarki. Oznacza to niższe rachunki za energię elektryczną oraz redukcję emisji CO2 do atmosfery.

  Zaawansowane technologicznie zmywarki wykorzystują znacznie mniej wody. Między innymi dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii filtracji oraz automatycznej regulacji ilości wody, zależnie od wielkości załadunku! To przekłada się na mniejsze zużycie wody oraz, oczywiście, niższe rachunki.

  Przeczytaj także: Rodzaje zmywarek gastronomicznych – przegląd rozwiązań

   Odzykuj ciepło

    W tradycyjnych zmywarkach ciepło jest tracone i odprowadzane do otoczenia. W systemie odzyskiwania ciepła zmywarek Winterhalter, energia ta jest odzyskiwana i wykorzystywana do podgrzewania wody. Nic się nie marnuje. Urządzenia posiadają wymiennik ciepła, przenozący ciepło z wody zużytej do wody świeżej. W ten sposób, temperatura wody w zmywarce zostaje utrzymana na stałym poziomie – nie trzeba jej dodatkowo podgrzewać. System pozwala również na zredukowanie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki temu rozwiązaniu, koszty eksploatacyjne zmywarek są mniejsze, a urządzenia są bardziej ekonomiczne i wydajne.

    Oszczędź sobie brudu

     Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów automatyzacji i kontroli jakości wody, profesjonalne zmywarki gastronomiczne zapewniają doskonałe wyniki mycia, usuwając nawet trudne do usunięcia zabrudzenia. Zmywarki Winterhalter są również bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ wymagają mniejszej ilości detergentów i środków chemicznych.

     Dbaj o środowisko i…wizerunek

      Stosowanie energooszczędnych zmywarek ma również pozytywny wpływ na wizerunek marki. W dobie wzrastającej świadomości ekologicznej, klienci coraz częściej decydują się na wybór firm, które dbają o środowisko naturalne. Inwestycja w energooszczędne zmywarki może zatem przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku firmy oraz zwiększenia jej konkurencyjności na rynku.

      Stosowanie energooszczędnych zmywarek w gastronomii jest nie tylko korzystne dla środowiska naturalnego, ale również pozytywnie wpływa na koszty prowadzenia działalności oraz jakość mycia naczyń i szkła. Gdyby zakup nowoczesnej zmywarki był zbyt obciążający dla Twojego biznesu, Winterhalter oferuje możliwość długoterminowego najmu.

      Takie rozwiązanie pozwala wyposażyć lokal gastronomiczny w najnowocześniejszy sprzęt bez konieczności angażowania dużych zasobów finansowych. W przypadku skorzystania z tej usługi wynajmujący dysponuje wysokiej jakości sprzętem bez konieczności jego zakupu. Umowę podpisuje się na określony czas, ze stałą ratą. Po jej zakończeniu można (ale nie trzeba) wykupić sprzęt po preferencyjnej cenie.

      Dowiedz się więcej o wynajmie zmywarek! >>

      Udostępnij artykuł
      Tagi: , ,
      Zobacz również:
      Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
      sprawdź ofertę
      Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
      sprawdź ofertę
      Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
      sprawdź ofertę
      Previous slide
      Next slide