Szukaj
Close this search box.

Zmywarka gastronomiczna do garnków – przegląd możliwości

Udostępnij artykuł
Garnki w profesjonalnej kuchni – taniezmywanie.pl

Zmywarki gastronomiczne często są przeznaczone do określonych zadań. Muszą być niezawodne, szybkie i skuteczne, dlatego wybór specjalistycznych urządzeń bywa najlepszym rozwiązaniem. Zmywarka gastronomiczna do garnków zapewnia najwyższą skuteczność i „moc” mycia. Jakie modele można znaleźć na rynku? Sprawdź dostępne możliwości.

Czym charakteryzuje się zmywarka gastronomiczna do garnków?

Garnki, patelnie, ale też pojemniki czy tace gastronomiczne i inne przyrządy używane do gotowania to elementy, na których znajduje się najwięcej zabrudzeń. W dodatku często są one trudne i uporczywe – to np. tłuszcz, przypalenia i lub zaschnięte resztki jedzenia. Dlatego uniwersalna zmywarka może sobie z tym nie poradzić. 

Specjalna zmywarka gastronomiczna do garnków charakteryzuje się zwiększoną mocą czyszczenia, która jest wymagana przy trudnych zabrudzeniach. W przeciwieństwie np. do zmywarki do szkła nie musi być delikatna – garnki gastronomiczne są bowiem bardzo wytrzymałe. Zakup specjalistycznego urządzenia pozwala się więc upewnić, że umyte naczynia będą faktycznie idealnie czyste, a jednocześnie zdezynfekowane i gotowe do ponownego użycia. Jednocześnie zmywarka do garnków podobnie jak inne profesjonalne urządzenia jest bardzo szybka i wydajna.

Do garnków zazwyczaj potrzebna jest też duża zmywarka gastronomiczna. Naczynia używane w profesjonalnej kuchni charakteryzują się bowiem większymi od standardowych pojemnościami i wymiarami. Komora w tego typu urządzeniach jest więc na tyle duża, aby myte elementy bez problemu się w niej mieściły, a ich wkładanie i wyciąganie nie sprawiało problemu.

Sprawdź też: Zmywarka do szkła – jaka powinna być zmywarka barowa?

Zmywarka do garnków – przegląd rozwiązań

Każda profesjonalna kuchnia ma nieco inne potrzeby. Dlatego producenci zmywarek gastronomicznych do garnków oferują szeroki wybór modeli. Są one dopasowane do potrzeb zarówno mniejszych, jak i większych lokali. Różnią się jednak nie tylko pojemnością, ale również budową, która wpływa między innymi na sposób użytkowania oraz wydajność. Jakie zmywarki do garnków są dostępne na rynku?

Kapturowa zmywarka do garnków

Najpopularniejsze zmywarki do garnków to modele typu kapturowego. Mają one charakterystyczną budowę wyraźnie różną od budowy standardowych zmywarek domowych. Naczynia umieszcza się w koszu, po czym przykrywa od góry charakterystycznym „kapturem”. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zapewnia łatwe wkładanie naczyń do urządzenia oraz ich wyciąganie i sortowanie po umyciu. Tego typu zmywarka gastronomiczna do garnków na pewno będzie wygodna w użytkowaniu. Modele kapturowe są produkowane w wielu pojemnościach, dzięki czemu ich dostosowanie do potrzeb danego lokalu jest bardzo łatwe.

Kapturowa zmywarka gastronomiczna do garnków – taniezmywanie.pl
Do mycia garnków w większości lokali świetnie sprawdzają się zmywarki gastronomiczne kapturowe. Są to urządzenia pojemne, szybkie, wydajne i wygodne w obsłudze. Dzięki temu zapewniają bardzo dobrą wydajność.

Kompaktowa zmywarka gastronomiczna do garnków

Duża zmywarka gastronomiczna może się po prostu nie zmieścić na zapleczu niewielkiego lokalu. Z myślą o takich miejscach dostępne są więc modele kompaktowe. Mogą mieć formę zmywarek kapturowych – taka budowa pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom łatwo je ulokować w małej kuchni. Jednocześnie jednak wnętrze jest przestronne, a umieszczanie w nim naczyń wygodne.

Zmywarka do garnków Winterhalter UF-M  – taniezmywanie.pl
Zmywarkę kapturową Winterhalter UF-M do garnków charakteryzuje wysoka wydajność i kompaktowe wymiary jak na tę kategorię urządzeń.

Tunelowa zmywarka gastronomiczna do garnków

Modele z transportem taśmowym lub koszowym (tunelowe) to najbardziej wydajne urządzenia z całej gamy zmywarek gastronomicznych. Są one przystosowanego ciągłej pracy i mogą myć oraz dezynfekować nawet tysiące naczyń na godzinę. Zmywarki tunelowe mogą być używane do mycia talerzy, ale też np. garnków, tac czy pojemników gastronomicznych. Są to urządzenia kosztowne i zajmujące dużo miejsca, ale niezrównane pod względem wydajności – niezastąpione do największych kuchni gastronomicznych.

Zmywarka tunelowa do garnków Winterhalter z linii CTR  – taniezmywanie.pl
Tam, gdzie wydajność zmywarek kapturowych jest niewystarczająca, a jednocześnie wielkość lokalu pozwala na wprowadzenie większych urządzeń, rozwiązaniem będzie tunelowa zmywarka do garnków. Serii CTR marki Winterhalter to modele modułowe i kompaktowe o bardzo szerokich możliwościach.

Zmywarka do garnków – jak wybrać?

Jak wybrać spośród powyższych rozwiązań i jak dopasować parametry zmywarki gastronomicznej do garnków? Po pierwsze, kluczowa jest wydajność urządzenia. Zmywarki kapturowe realizują pełen cykl mycia w nie więcej niż kilka minut – są więc bardzo szybkie. Ważna jest zatem ich pojemność. Należy ją dobierać tak, aby naczynia nie musiały czekać na umycie, a jednocześnie tak, aby nie włączać zmywarki przed jej całkowitym zapełnieniem. Pierwsza sytuacja prowadzi do niepotrzebnych przestojów i może spowalniać pracę całej kuchni. W drugim przypadku dochodzi natomiast do niepotrzebnego zwiększenia zużycia prądu, wody i detergentów, a tym samym do zwiększania kosztów eksploatacyjnych.

Wybierając zmywarkę gastronomiczną do garnków, należy zwracać ponadto uwagę na:

  • sposób jej obsługi (wkładanie i wyciąganie naczyń), wybór programów, uruchamianie;
  • średnie zużycie energii elektrycznej i wody;
  • zastosowane technologie (np. wspomagające skuteczność, wydajność czy też oszczędne zużywanie zasobów);
  • markę producenta – warto wybierać urządzenia renomowanych marek znane z niezawodności; istotny będzie także dostęp do serwisu i części zamiennych.

Potrzebujesz zmywarki do garnków, która idealnie zaspokoi potrzeby Twojego biznesu? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Pomożemy Ci dobrać odpowiednie urządzenie, dostarczymy je i zamontujemy. Zapewniamy także wsparcie przez cały okres użytkowania.

Udostępnij artykuł
Tagi: , ,
Zobacz również:
Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide