Szukaj
Close this search box.

Zmywarka gastronomiczna używana czy nowa? Podpowiadamy!

Udostępnij artykuł
Zmywarka gastronomiczna używana czy nowa? Efektywne zmywanie w restauracji - taniezmywanie.pl

Założenie biznesu gastronomicznego wiąże się zwykle z dużymi inwestycjami. Wysoki jest między innymi koszt wyposażenia kuchni we wszystkie niezbędne urządzenia i przybory. Nie dziwi więc poszukiwanie oszczędności. Czy w obniżeniu kosztów początkowych może pomóc zmywarka gastronomiczna używana? Dowiedz się, czy jest to dobry pomysł!

Używane zmywarki gastronomiczne marki Winterhalter – jak nowe! Sprawdź!

Ile kosztuje zmywarka gastronomiczna?

Zmywarka do lokalu gastronomicznego to bardzo ważny sprzęt wpływający na płynność pracy kuchni. Jest to jednak również dość drogie urządzenie – zwykle znacznie droższe od zmywarki przeznaczonej do użytku domowego. Szybkie i wydajne urządzenia, które nie tylko myją, ale również wyparzają naczynia, różnią się ceną w zależności od typu i możliwości. Znaczenie dla ceny ma również producent i jego renoma.

Koszty ich zakupu kształtują się następująco:

  • najtańsze zmywarki kompaktowe i podblatowe mogą kosztować ok. 4 tys. zł, ale ich ceny dochodzą nawet do 20 tys. zł;
  • zmywarki kapturowe, które sprawdzają się w większości lokali gastronomicznych, stanowią koszt od ok. 8 do nawet 80 tys. zł;
  • zmywarki tunelowe, przystosowane do ciągłej pracy i spełniające nawet najbardziej wygórowane wymagania, kosztują od ok. 40 tys. zł, a ich ceny potrafią przekraczać nawet 200 tys

Każdy z tych zakupów to spory koszt dla nowego biznesu. Dlatego wiele osób poszukuje alternatywy, na przykład takiej jak używany sprzęt gastronomiczny. 

Używana zmywarka gastronomiczna – co warto wiedzieć?

Widząc wysokie ceny zmywarek gastronomicznych, wielu właścicieli nowych biznesów poszukuje tańszych rozwiązań. Zmywarka używana z całą pewnością kosztuje mniej, ale czy taki zakup się opłaca? Tak jak w przypadku wielu kwestii, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zależy od tego, w jakim stanie jest urządzenie i z jakiego źródła pochodzi. Niejednokrotnie można znaleźć oferty sprawnych i wcale nie bardzo zużytych modeli w rozsądnych cenach. Może to być świetny sposób na obniżenie początkowych kosztów założenia restauracji – szczególnie jeśli konkretna zmywarka używana to produkt renomowanej marki, sprawdzony przez serwis i pozbawiony jakichkolwiek wad czy usterek. 

Używana zmywarka gastronomiczna pochodząca z pewnego źródła może być optymalnym wyborem dla danego lokalu. Zakup używanego sprzętu często zapewnia niemałe oszczędności, które można przeznaczyć na inne istotne cele. Ponadto dzięki wyborowi modelu „z drugiej ręki” można sobie pozwolić na urządzenie o lepszych parametrach w tej samej lub niższej cenie co sprzęt nowy, ale na przykład mniej wydajny. Używana zmywarka sprawdzona wcześniej w serwisie lub wręcz odnowiona może z powodzeniem posłużyć Ci jeszcze przez wiele lat. Nie można jednak zapominać o pewnym ryzyku. Z całą pewnością należy:

  • wystrzegać się sprzętu z niepewnych źródeł, o nieznanej historii,
  • sprawdzić, czy urządzenie nie ma ukrytych wad,
  • upewnić się, czy sprzęt zapewnia dostęp do wszystkich funkcji i technologii, które są Ci potrzebne (w niektórych starszych modelach pewne kwestie nie są oczywiste).

Trzeba również pamiętać, że kupując zmywarkę gastronomiczną używaną, zwykle nie można liczyć na ochronę gwarancyjną, a więc za wszelkie naprawy i opiekę serwisową trzeba płacić z własnej kieszeni. Ten problem jednak nie istnieje, jeśli zdecydujesz się na przykład na wynajem!

Zmywarka gastronomiczna kapturowa - taniezmywanie.pl
Zmywarki używane bywają zachowane w bardzo dobrym stanie i często pozwalają jeszcze na co najmniej kilka lat bezproblemowego użytkowania. Trzeba jedynie uważać na zakup sprzętu „z drugiej ręki” z niepewnych źródeł.

Leasing i wynajem – alternatywa dla używanego sprzętu

Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, czy kupić sprzęt nowy, czy używany, pojawia się również inne rozwiązanie – leasing lub wynajem. To zbliżone metody finansowania, które charakteryzują się tym, że pozwalają uniknąć dużych inwestycji na start. W wielu przypadkach jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Zanim się jednak zdecydujesz, warto wiedzieć, na czym polegają leasing i wynajem.

Sprawdź zmywarki gastronomiczne na wynajem dostępne w naszej ofercie >>

Leasing sprzętu gastronomicznego

Jeśli nie interesuje Cię zmywarka używana, ale nie dysponujesz odpowiednią gotówką na zakup nowej, być może warto rozważyć leasing. Wymaga on wniesienia jedynie opłaty początkowej w wysokości równej zwykle 10% wartości sprzętu, a następnie uiszczania miesięcznych rat w ustalonej z góry wysokości. Po zakończeniu okresu leasingowania można wykupić urządzenie. Jest to więc sposób na pozyskanie nowego sprzętu na stałe przy wygodnym rozłożeniu kosztów.

Trzeba jednak wiedzieć, że ta forma zobowiązuje leasingobiorcę do ponoszenia wszelkich kosztów użytkowania sprzętu (w tym kosztów napraw po zakończeniu okresu gwarancji). Jednocześnie nie może on dokonać odpisów amortyzacyjnych. Może za to wliczyć w koszty prowadzonej działalności wysokość rat.

Wynajem sprzętu gastronomicznego

Drugim ciekawym rozwiązaniem jest wynajem. W ten sposób można pozyskać zmywarki gastronomiczne używane w doskonałym stanie, sprawdzone przez fachowców i, co najważniejsze, z gwarancją sprawności. Wynajem wiąże się ze stałą, znaną z góry opłatą miesięczną, zwykle niższą niż w przypadku leasingu. Nie trzeba wpłacać kwoty początkowej ani ponosić kosztów przeglądów czy napraw. Wynajem zmywarek daje spokój i pewność, ponieważ w razie awarii nie generuje dodatkowych kosztów ani problemów. Wystarczy zgłosić problem, aby natychmiast otrzymać pomoc, a w razie potrzeby również urządzenie zastępcze. Ponadto jest to usługa zapewniająca elastyczność w dopasowaniu zmywarki do potrzeb lokalu. Dlatego w wielu przypadkach wynajem okazuje się bardzo opłacalny i wygodny.

Czytaj również: Wynajem zmywarek gastronomicznych – czy to się opłaca?

Jesteś zainteresowany profesjonalnym sprzętem dostosowanym do Twoich potrzeb? Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, a także kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde pytanie związane z wynajmem zmywarek i pomożemy Ci dobrać właściwe urządzenie.

Udostępnij artykuł
Tagi: , ,
Zobacz również:
Zmywarka kompaktowa GS630 wynajmij już od 556 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka podblatowa UC Series wynajmij już od 330 PLN
sprawdź ofertę
Zmywarka tunelowa PT Series wynajmij już od 739 PLN
sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide